Sexem ke zdraví – vědecky potvrzeno!

5. dubna 2014 v 14:27 | -A |  Sex a vztahy

Fitko v posteli (a nejen tam)


Pokud si sex neužíváte tím, že vše necháváte na druhém partnerovi a opravdu se snažíte, tak cvičíte možná více, než si myslíte. Při sexu se využívá celé tělo. Tudíž svaly a klouby a můžeme tak mluvit o správném fitness. O dobrém cvičení můžeme mluvit, když zahrnuje sílu, pružnost a výdrž. Třeba u aerobiku je pružnost omezována na úkor vytrvalosti. Fyziologové a sexuologové se shodují, že sex je výborným cvičením díky kombinovatelnosti všech třech faktorů.

Za všechno se platí kaloriemi


Nejenže pomáháte kloubům a procvičujete svaly, ale pálíte kalorie. Uvádí se, že asi 20 minut sexu je jako 15 minut na běžeckém pásu. U misionářské polohy je to asi kolem 112 spálených kalorií, zatímco u klasické 69 to činí 178 kalorií. Jenže každá (i sebemenší) činnost znamená nějakou tu ztracenou kalorii. Tak třeba při sundávání podprsenky oběma rukama se spálí zhruba 8 kalorií. Pokud chce tvůj přítel zhubnout, tak ať to klidně zkusí pomocí zubů, jelikož tím může spálit až 85 kalorií! A konečné prožívání orgasmu spálí až 118 kalorií a objímání po sexu dalších 18. Existují i páry, které se snaží hubnout a udržovat kondici právě prostřednictvím sexu. Je třeba neztratit pro sex vášeň (aby se nestal rutinou). Páry zkouší nové polohy, různá místa na milování a spí spolu i několikrát denně. Je třeba podotknout, že u každého cvičení je třeba dbát na jídelníček, což platí i v tomto případě.

Srdce i plíce si přímo libují


Při sexu se velmi dobře procvičuje srdce. Tep se pohybuje od 70 do 150, což podporuje jeho posílení téměř jako některá kardio cvičení. V Británii byly navíc zveřejněny výsledky dvacetiletého výzkumu, který tuto teorii potvrdil více než pozitivně. Zjistilo se, že u lidí, kteří mají sex minimálně 2x týdně (ideálně 3x), se snižuje riziko infarktu až o 50 %! Řádným cvičením ale procházejí i plíce. Způsobují to především hluboké nádechy výdechy, které vedou k lepšímu okysličení.

Lék na imunitu


Když jeden z páru trpí nachlazením nebo chřipkou omezují sex, i když by na něj měli chuť (pokud není onemocnění příliš vážné). Často se bojí, aby jeden druhého zbytečně nenakazili. Jenže studie Wilkes University (Pensylvánie, USA) prokázaly, že díky pravidelnému sexu (alespoň 1-2x týdně), se v těle zvyšuje hladina imunoglobulinu. Je to protein zvyšující obranyschopnost.

Antidepresivum na všechno


Po sexu mozek uvolňuje endorfiny, které snižují stres a dokáží navodit i pocit euforie. Endorfiny jsou lékem i na lehkou depresi. Ale i bez hormonů je sex perfektním nástrojem ke zlepšení sebevědomí a optimistického myšlení. Různé psychologické studie již dokázaly, že lidé s nedostatkem sexu jsou mnohem náchylnější k depresím než ti, kteří mají sex pravidelně. Navíc se zjistilo, že sexuálně aktivní jedinci jsou odolnější ve stresových situacích. Takže lidé dodržující celibát to mají vlastně nejhorší. Ať už se to týká depresí nebo třeba sklonů k paranoidním onemocněním a agresivitě.

Žijme dlouze, blaze a zdravě!


Další zajímavostí je například lepší lesk vlasů a hebká kůže u žen, které mají pravidelný sex. Je to způsobeno hladinou estrogenu. Jiné studie zase poukazují, že sex snižuje riziko bolestivé menstruace. Sex je zkrátka snad lékem na všechno. A veškerá výše zmíněná pozitiva vlastně ovlivňují i délku života. Pokud se milujete rádi a často a sex si řádně užíváte, tak máte dost velkou šanci, že si ho budete užívat co možná nejdéle. Sex je totiž i lékem na dlouhověkost.


kamoska.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama