Líbej mě!

10. dubna 2014 v 13:35 | -A |  Tvůj svět
Mezinárodní, zábavné, intimní - jedenáct faktů o líbání, které jste ještě nikdy neslyšeli.

http://data2.whicdn.com/images/8953873/large.jpg

1 STÁLICE
Zatímco ještě v osmdesátých letech trval polibek průměrně pouhých 5,5 sekundy, dnes je to zhruba 12 sekund. Prodlužujeme!

2 LÍBACÍ DIETA
Za jednu minutu intenzivního líbání spálí tělo 20 kalorií. Ale pozor! Aby se nám tak podařilo zhubnout, museli bychom se líbat nepřetržitě. No, proč vlastně ne?

3 CELÝ SVĚT
Líbá se skoro na celém světě - podle odhadů ve zhruba 90 procentech všech zemí. Jak a proč se ale líbá, to je hodně rozdílné: nejvíce se líbají - oui, chérie! - Francouzi. V Japonsku naproti tomu na líbání dojde jen tehdy, když se schyluje k sexu.

4 LÍBÁNÍ MÍSTO SEXU?
65 procent žen při průzkumu uvedl, že by se kvůli noci strávené smyslným líbáním rádo vzdalo sexu. Není divu. Při dotecích rtů se aktivuje 100 miliard nervových buněk, jsou vysílány signály do mozku a v tom se pak vytváří ,,drogový koktel´´ - neurotransmitery a hormony štěstí, jako je serotin, endorfin a adrenalin, proudí naším tělem. Srdce buší rychleji, krevní tlak a teplota stoupají.

5 REKORD
58 hodin, 35 minut a 58 sekund - tak dlouho se bez přerušení líbal thajský manželský pár v únoru 2013. Kvůli tomuto novému Guinnessovu světovému rekordu udržovali dokonce i při návštěvách toalety kontakt rtů.

6 LÍBAT SE S JINOU? NEAKCEPTOVATELNÉ!
Alespoň tak to vidí 55 procent dotazovaných žen v anketě provedené zahraničním portálem. Nevěra podle nich začíná při líbání. Pro srovnání: stejně to vidí jen 46 procent mužů.

7 EYES WIDE SHUT
Pouhá 3 procenta žen nechávají při polibku otevřené oči. U mužů je to 37 procent. Zavřete oči a užívejte si.

8 POŘÁD A POŘÁD
Studie vypracovaná CNN Health dokazuje, že se při prvním polibku na základě chuti, vůně a zvuků podvědomě rozhodujeme, jestli svůj protějšek ještě někdy v životě budeme chtít políbit nebo ho raději odmítneme.

9 SVÁTEK
Od roku 1990 se každoročně slaví Mezinárodní den líbání - a to v létě 6. července.

10 VÝMĚNA
Při líbání si s partnerem navzájem vyměníme: 60 mg vody, 0,5 mg bílkovin, 0,15 mg sekretů žláz, 0,4 mg soli a až 22 000 bakterií.

11 JEDEN POLIBEK JE LEPŠÍ NEŽ 10 DOKTORŮ
Filematologové jsou vědci, kteří se zabývají všemi aspekty líbání. Ti američtí zjistili, že pilní ,,líbači´´ žijí déle než ti, které to nebaví - o celých pět let!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama