3 nejčastější kosmetické mýty: Vlasy

20. dubna 2014 v 19:31 | -A |  VlasyMýtus č. 1: Na značce kosmetiky nezáleží


V časopisech si často můžete přečíst, že nejlepší péči vašim vlasům dá jedině kosmetika stejné značky, například šampon, kondicionér, případně balzám. To je absolutní
pravda. Možná tento názor může působit jako reklama, ale na druhou stranu, je to pochopitelné. Vlas určitou kosmetikou navyknete na určitou kvalitu ošetření. Pokud budete značky přípravků na kadeře míchat, může se vlas dostat do šoku a začít se například třepit.

Mýtus č. 2: Vlasům škodí časté mytí


Časté mytí se může možná trochu negativně projevit na mastných vlasech, na druhou stranu existují speciální šampony pro mytí mastných vlasů, což zaručí, že častá sprcha kadeřím vůbec neškodí, spíše naopak. Pokud máte vlasy suché, použijte k šamponům odvary z bylinek, například z kopřivy. Ta dodá jednotlivým pramenům potřebné živiny a dokonce obnoví i ztracený lesk.

Mýtus č. 3: Kdo má čistou pleť, nepotřebuje kosmetiku


Rady typu - když je vaše pleť krásná, raději se neličte apod. - jsou přinejmenším směšné. Proč by výrobci kosmetiku vyráběli, když by škodila pokožce? Líčidla a odličovací
prostředky jsou ve 21. století už na takové kvalitní úrovni, že pleť nejenže nepoškozují, ale také neuspávají póry. Na druhou stranu na pleť každý den působí nečisté ovzduší, a proto její svěžesti určitě pomůže, když ji necháte trochu vydechnout.

Pokud se nemůžete rozhodnout, jakou kosmetiku budete používat, zajděte za zkušenou kosmetičkou. Ta podle vlastností vaší pleti zjistí, jaké typ kosmetiky je pro vás nejlepší a doporučí vám konkrétní značku i techniku nanášení. V žádném případě neposlouchejte rady známých. To, že určitá kosmetika vyhovuje jim, ještě neznamená, že bude vyhovovat i vaší pleti. Každá pokožka je jinak snášenlivá. Při výběru kosmetiky se řiďte podle účinků uvedených na obalu a ne podle ceny. Ta totiž vždycky nemusí odpovídat kvalitě výrobku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama